INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:01 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niedzielski zapowiada obostrzenia! Obejmą głównie osoby niezaszczepione

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Rządzący coraz częściej straszą i zapowiadają nadejście czwartej fali pandemii koronawirusa. Pytamy o działania minister zdrowia Adam Niedzielski na tę chwilę zapewnia, że na tę chwilę nie ma mowy o wprowadzeniu twardego lockdownu w Polsce, jednak restrykcje regionalne mogą się pojawić.

Spodziewamy się, że w połowie sierpnia będzie miało miejsce pewne przyspieszenie zakażeń – zaczną się powroty z wakacji, rodziny zaczną przygotowywać się na powrót do szkół i do pracy. Najbardziej czarny scenariusz mówi, że będziemy mieli 15 tys. zakażeń dziennie na koniec września lub na początku października – przekazał minister w rozmowie z “Faktem”.

- reklama -


PiS liczy jednak na łagodniejszy wymiar kary, czyli około 1000 zakażeń w najgorszym momencie jesiennego ataku koronawirusa. Wszystko będzie zależało od poziomu przyjęcia szczepionek przez Polaków.


– Regiony, które będą słabiej wyszczepione będą na pewno bardziej narażone na wprowadzanie obostrzeń. Tam prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa i ciężkich przebiegów jest większe. Jak patrzymy na mapę Polski to województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie – tam zdecydowanie to prawdopodobieństwo wprowadzania obostrzeń jest większe niż w pozostałych regionach – poinformował polityk.


Jaka będzie rzeczywistość i co się stanie faktycznie? O tym przyjdzie nam się przekonać jesienią, gdy zapowiadana czwarta fala zacznie zbierać żniwo.

- reklama -


Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

PiS odpiera zarzuty o masowej inwigilacji dziennikarzy, prawników i polityków. Suski: To były niewielkie ilości, nieprzekraczające kilkuset osób w ciągu roku

Opozycja oskarża służby o masową inwigilację przeciwników PiS. Do sprawy odniósł się członek sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x