INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:00 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Lekarze z Warszawy pomagają kolegom w Chicago

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

Wspaniale jest widzieć lekarzy wojskowych z Warszawy, którzy zmierzają pomagać kolegom w Chicago – napisał szef NATO Jens Stoltenberg na Twitterze. Zamieścił również zdjęcie polskiego rządowego samolotu, do którego wsiadają medycy.

“Wspaniale jest widzieć lekarzy wojskowych z Warszawy, którzy zmierzają pomagać kolegom w Chicago. Sojusznicy w NATO wspólnie reagują na COVID19, dzieląc się wiedzą i zasobami na całym świecie. W NATO żaden sojusznik nigdy nie jest sam” – napisał Stoltenberg na Twitterze.

- reklama -

Misja z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie wyruszyła w czwartek do Chicago. Celem jest pomoc w tym mieście w codziennej walce z COVID-19.

Dziewięcioosobowy zespół odwiedzi różne szpitale w Chicago w trakcie swojej tygodniowej misji. Ma podzielić się swoją wiedzą z instytucjami medycznymi. Polscy lekarze będą również współpracować ze swoimi amerykańskimi kolegami w leczeniu pacjentów w McCormick Place Convention Center, największym szpitalu polowym w mieście.

„Sojusznicy NATO solidarnie reagują na pandemię COVID-19. Współpracując, nasze narody pomagają sobie nawzajem w ratowaniu życia, w tym poprzez dzielenie się wiedzą medyczną. Polska misja medyczna w Chicago po raz kolejny pokazuje, że stając w obliczu globalnych wyzwań jesteśmy razem silniejsi” – powiedział rzeczniczka NATO Oana Lungescu.

- reklama -

Polscy lekarze z WIM wraz ze swoimi kolegami z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej wcześniej pomagali lekarzom we włoskim regionie Lombardii. Obecnie współpracują również ze słoweńskimi lekarzami w Lublanie.

Źródło: PAP

Zobacz także: Lekarze i ratownicy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej wracają z Włoch do kraju

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

 „Okrucieństwo losu” na o2.pl

Z cyklu: hit Internetu „Kobieta chciała mieć pamiątkę z wakacji. Los okazała się okrutny” głosi podpis pod zdjęciem blondynki w...

Przeczytaj jeszcze to!